مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از مشکل ستاره سرشناس سینما با هوش مصنوعی تا سنجش قندخون بدون سوزن و خونریزی

انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می کند.
مهمترین رویدادهای امروز دنیای فناوری و تکنولوژی در زیر آمده است:

اسکارلت جوهانسون چهره سرشناس سینما و مد، می گوید یکی از قربانیان اصلی هوش مصنوعیطی سال ۲۰۱۸ بوده است. او در جریان یک مصاحبه با واشنگتن پست اعلام کرده که طی سال ۲۰۱۸ از چهره او در فیلمهای غیراخلاقی سوء استفاده شده است. مشروح خبر را اینجا بخوانید.

شگفتی های دنیای فناوری تمامی ندارد چرا که گروهی از پژوهشگران موسسه MIT نوعی چاپگر ویژه طراحی کرده اند که شیشه مذاب را به شکل سه بعدی چاپ می کند.مشروح خبر را اینجا بخوانید. 

این روزها انواع تجهیزات مرتبط با دنیای فناوری بازار داغی دارند و یکی از این تجهیزات نیز دوربین های امنیتی هستند. اما پرسش این است که آیا رونق بازار دوربینهای امنیتی به ناامنی های اجتماعی مرتبط است؟مشروح خبر را اینجا بخوانید. 

آمازون قصد دارد با هدف افزایش دسترسی کاربران به مواد غذایی یک مجموعه جدید از فروشگاه های تولید غذای کامل را افتتاح کند  که در عرض ۲ ساعت همه خوراکی ها را تحویل کاربران می دهد. مشروح خبر را اینجا بخوانید. 

گروهی از پژوهشگران نوعی سیستم سنجش قند خون ایجاد کرده اند که می تواند وضعیت قند خون را بدون هیچ درد و سوزنی به شکل شبانه روز ثبت کند. این ایده جذاب شامل یک دستگاه سنجشگر و ابزار ردیابی قند خون است.مشروح خبر را اینجا بخوانید. 

یک دادخواست که از سال ۲۰۱۶ علیه گوگل مطرح شده بود دوباره جنجالی شد. این دادخواست توسط گروهی از شهروندان ایالت ایلینوی تنظیم شده که مدعی نقض حریم خصوصی خود بودند.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

گروهی از پژوهشگران بریتانیایی در حال کار روی پروژه ای هستند که از طریق آن میکرو روباتها را وارد پروژه های عمرانی کنند. این موضوع می تواند آینده پروژه های زیرساختی را به کلی تغییر دهد.مشروح خبر را اینجا بخوانید. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.