خیابان ورزش می تواند موجب نشاط و سلامت اجتماعی شهروندان شود

به گزارش اخلاق نیوز به نقل از مهرنیوز، حجت نظری صبح امروز با حضور در خیابان ورزش واقع در محدوده منطقه ۱۱ شهر تهران ضمن نظارت بر اجرای این برنامه به انجام ورزش به همراه شهردار منطقه و شهروندان در این خیابان پرداخت.

وی گفت: خیابان ها همواره در خدمت وسایل نقلیه هستند و شاید شهروندان به صورت عادی و روزمره نتوانند از آنها استفاده کنند از این روی طرحی تهیه شد مبنی بر اینکه می شود در ایامی از سال این معابر در اختیار شهروندان قرار گیرد.

نظری ادامه داد: البته پیشنهاد ما برگزاری خیابان ورزش به صورت منظم و هفتگی بود تا بر اساس آن معابر در اختیار شهروندان قرار گیرد تا چند ساعت را بدون دغدغه به ورزش و تفریح در کنار خانواده هایشان بپردازند.

رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه این حرکت می تواند هم در افزایش نشاط اجتماعی  اثر گذار باشد و هم استمرار آن می تواند منجر به سلامتی جسم و روان شهروندان شود گفت: اگر همه مناطق شهر تهران به این موضوع اهتمام داشته باشند و هر هفته یک خیابان را به صورت پایلوت  برای برگزاری خیابان ورزش در نظر بگیرند و فارق از آن اگر به این نتیجه برسند که در سایر نواحی و محلاتشون هم می توانند این اقدام را انجام دهند موضوع خیابان ورزش رفته رفته به یک مطالبه و یک حرکت بزرگ شهروندی تبدیل می شود که مطمئنا آثار مفید آن را همه  شهروندان در زندگی خود خواهند دید و مدیریت شهری هم در انجام وظایفی که بر عهده دارد؛ راحت تر به اهداف مطلوبش دست می یابد.

گفتنی است، رئیس کمیته ورزش بیش از دو ساعت در خیابان ورزش حضور داشت و به انجام ورزش هایی همچون فوتبال و پینگ پنگ در کنار شهروندان پرداخت.

منبع

مهر

Leave A Reply

Your email address will not be published.