گزارشی از سخنان امامان جمعه در سراسر کشور/ خبر در حال بروز رسانی امام جمعه مشهد: چشم ما به لبخند چهار کافر اروپایی و آمریکایی است

توجه به آنچه که در فضای مجازی می گذرد و نیز غیرقابل اعتماد بودن اروپا برای تلاش در جهت رفع تحریم‌ها در چارچوب برجام از محورهای سخنان امامان جمعه در استانها بوده است.

 امام جمعه شیراز معتقد است که دشمنان نظام همواره از ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز برای ترویج ناامیدی در جامعه ایران تلاش کرده‌اند و اکنون با استفاده از فضای مجازی این هدف را دنبال می‌کنند و اما از سوی دیگر امام جمعه تبریز معتقد است خارج کردن نیروهای ارزشی از تلگرام باعث شده فضای مجازی دست دشمن داده شود و گفته حضور فعال و آگاهانه جوانان در فضای مجازی منجر به خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن می‌شود.

تبریک میلاد مبارک حضرت زینب کبری(س) و فرارسیدن روز پرستار و قدردانی برای پرتاب ماهواره به فضا با موشک‌های ساخت داخل از دیگر محورهای سخنان امامان جمعه بوده است.

لزوم توجه ویژه به کارکنان کارخانه المهدی بندعباس و یا انتقاد از  تغییر مکرر و کوتاه مدت مدیریت ارشد در فارس و لزوم ریشه کن شدن فقر در خراسان رضوی از جمله مسائلی بوده است که امامان جمعه در استانهای تحت پوششان آن را مورد توجه قرار داده و به مسئولان امر گوشزد کرده‌اند.

امام جمعه مشهد: چشم ما به لبخند چهار کافر اروپایی و آمریکایی  است

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد گفته، چهار سال است که حجت امام زمان(عج) حرف خود را می‌زند، راهکار نشان می‌دهد و مداوم موضوع اقتصاد مقاومتی را بیان می‌کند اما باز هم چشم ما به لبخند چهار کافر اروپایی و آمریکایی است که کی لبخند می‌زنند تا خوشحال شویم. این درست است؟ این کشور امام زمان است؟

وی تصریح کرده، دشمن در ۴۰ سال عمر انقلاب به انواع توطئه‌‎ها متوسل شد و شکست خورد. آخرین توطئه‌ او در جنگ نرم نیز جنگ اقتصادی است. در جنگ اقتصادی دشمن خود ابتکار عمل را به دست گرفته تا جریان تحریم‌ها را به صورتی بکشاند که ما در برابر این تحریم‌ها منفعل دشمن شویم و همان خط و راهی را که او می‌خواهد تا نقطه براندازی دین، اسلام و انقلاب برویم؛ این خواست دشمن است.

امام جمعه مشهد اضافه کرده، باید درس و نقشه زینب(س) را در ابتکار عمل به دست گرفتن و دشمن را به انفعال کشاندن یاد گرفته و پیاده کنیم. مقام معظم رهبری از چهار سال گذشته این مرحله را پیش‌بینی می‌کردند و این نقشه را به دست مردم دادند؛ اقتصاد مقاومتی. این کارگر صدقه‌بگیر نیست که به او سبد کالا دهید، کار تولید کنید.

علم‌الهدی افزوده، امروز این ننگ نظام و جامعه است که در عرصه ناداری جامعه ما نتوانیم مرد جوان با چهار سر عائله را به کار بگیریم تا او با قدرت خود معیشتش را اداره کند و به زندگی خود سروسامان دهد. باید برنامه‌ریزی کرده و کار ایجاد کنیم، این اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی یعنی به کار انداختن سرمایه‌ها و امکانات اقتصاد داخلی و به کار گرفتن نیروی مستعد انسانی، فناور و کارآمد که زیاد هم داریم. چهار است که مقام معظم رهبری مولفه‌ها، شاخصه‌ها و راهکارها را بیان کرده و طرح‌ها را اعلام کردند اما ما همچنان درجا می‌زنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داده، نفت فروختن و پول آن را گرفتن اقتصاد مقاومتی است؟ سطح درآمدی که در بودجه ۹۸ مشخص شده، کجا منتسب به اقتصاد مقاومتی و اتکا به نیروی درونی و داخلی ملت است؟ کجا به کار گرفتن نیروی انسانی در کشور و به کار انداختن منابع طبیعی و سرمایه‌ای داخل ممکلت است؟ تنها بررسی اینکه را این سطح درآمد شدنی یا نشدنی بوده و یا اینکه این هزینه‌ها درست یا نادرست است، کفایت نمی‌کند.
 

امام جمعه شیراز: ساز و آواز نمی‌تواند ایجاد کننده امید در جامعه باشد

به گزارش خبرنگار ایسنا،  آیت‌الله لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیراز  در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با یادآوری اینکه دشمنان نظام همواره از ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز برای ترویج ناامیدی در جامعه ایران تلاش کرده‌اند و اکنون با استفاده از فضای مجازی این هدف را دنبال می‌کنند، تصریح کرده، هر کس که در دل امید به رحمت الهی نداشته باشد، در هر پست و مقامی که باشد، مرتکب گناه کبیره شده است.

آیت‌الله دژکام، راهکار ایجاد امید و نشاط در جامعه را توجه به خداشناسی و تقویت آن در جامعه دانسته و گفته، ساز و آواز ممکن است انسان را برای مدت کوتاهی از اصل مسئله غافل و از مشکل دور کند، اما فراموش نکنیم که با ساز و آواز نمی‌توان امید را در جامعه ایجاد کرد و توسعه داد؛ حل مسائل اساسی با ایجاد و تقویت امید به خدا ممکن خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین به تجمع دانشجویان در حمایت از شهروندان بی‌سرپناه، اشاره کرد و ادامه داده، هم از دانشجویان و هم از مسئولانی که به مطالبه آنان توجه درست داشتند، قدردانی می‌کنم. آنچه برایمان باید مهم باشد اینست که اجازه ایجاد یا توسعه آسیب‌های اجتماعی را در جامعه ندهیم تا خدای ناکرده انگشتی به سمت جامعه ما دراز نشود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با تصریح اینکه تغییر مکرر و کوتاه مدت مدیریت ارشد در فارس، لطمه‌ی زیادی به این استان زده است، تصریح کرده، تعدد مدیران موجب شده که کارها قبل از تکمیل متوقف شود؛ باید فرصت خدمت را برای مدیران بیش از گذشته فراهم کنیم تا مدیر در مسیر خدمت بهتر حرکت کند.

خارج کردن نیروهای ارزشی از تلگرام باعث شد فضای مجازی دست دشمن داده شود

حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم، امام جمعه تبریز نیز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با تاکید بر اینکه حضور نیروهای انقلابی در فضای مجازی و جریان‌سازی و پاسخگویی به شبهات و ابهامات بسیار مهم است، گفته، خارج کردن نیروهای ارزشی از تلگرام باعث شد فضای مجازی دست دشمن داده شود.

وی همچنین خاطرنشان کرده، حضور فعال و آگاهانه جوانان در فضای مجازی منجر به خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن می‌شود.

وی با اشاره تحریم وزارت اطلاعات و دو نفر از مسئولان توسط اتحادیه اروپا، گفته، پس از خروج آمریکا از برجام، انتظار می‌رفت اروپا گام‌های موثری برای رفع تحریم‌ها علیه ایران بردارد، اما طی هشت ماه گذشته اقدامی از سوی اروپا انجام نشده و در مقابل تحت تاثیر فشار رژیم صهیونیستی و آمریکا، آنان نیز ایران را تحریم کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرده، پیش از این، رهبری نیز به غیرقابل اعتماد بودن اروپا اشاره کرده بودند و این اقدام اخیر اتحادیه اروپا نشان داد که آنان به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند. اتحادیه اروپا باید در خصوص پناه دادن و حمایت از تروریست‌ها، به مردم ایران پاسخ دهد. چرا از تروریست‌ها حمایت می‌کنید؟ مسئولان به وعده‌های اروپا دلخوش نباشند و مسئولان دستگاه سیاست خارجه در این شرایط کنونی باید با تلاش، عزت و اعتماد به داخل کشور، منافع ملی را پیش ببرند.

وی تاکید کرده، دشمنی آمریکا با ایران، ارتباطی با اظهار نظرهای مسئولان نداشته و آنان طی چهار دهه با اصل نظام جمهوری اسلامی مخالف بوده و به دنبال فروپاشی آن هستند. مهمترین وظیفه مسئولان در مقابل توطئه دشمنان، رفع مشکلات معیشتی مردم است و مردم نیز باید تحمل‌شان را افزایش داده و تمامی آحاد جامعه با هر سلیقه‌ای، متحد و یکپارچه باشند.

امام جمعه شهرکرد: برخی مسئولان لباس خدمت را به دروغ به تن کرده‌اند 

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام، امام جمعه شهرکرد در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرکرد اظهار کرده، متاسفانه برخی مسئولان لباس خدمت را به دروغ به تن کرده و  به نام خدمتگذار ملت و انقلاب به مردم خیانت می‌کنند و فساد و خیانت اقتصادی و … را انجام می‌دهند که این موارد باید در جای خود افشا شود.

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) و تبریک روز پرستار، افزوده، حضرت زینب (س) در سخت‌ترین شرایط  زندگی در واقعه کربلا بعد از مصیبت‌های بسیار نماز شب را ترک نکردند. باید پرستاران ایشان را در تمام عرصه‌ها مانند صداقت در عمل، انس پرودگار و خدمت صادقانه الگو قرار دهند که بسیاری از پرستاران این گونه هستند. 

حجت‌الاسلام نکونام گفته، رسانه‌های مکتوب، صوتی، مجازی و … باید در این عرصه کاری خویش، فعال بوده  و آب به آسیاب دشمن نریزند تا مردم ناامید نشوند که گاهی برخی رسانه‌ها آگاهانه و ناآگاهانه کاری انجام می‌دهند که دشمن می‌خواهد.  باید رسانه‌ها مراقب باشند و این به معنای انتقاد نکردن و عدم مطالبه‌گری نیست بلکه مطالبه و انتقاد باید در جای خود باشد اما باید نگاه تقویت نظام اسلامی و عدم تضعیف نیروهای انقلابی داشته باشند.

امام جمعه بندرعباس: مسئولان مراقب حقوق کارگران المهدی باشند

 آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه با بیان اینکه مسئولان مراقب حقوق کارگران المهدی باشند، اضافه کرده، تمام انسان‌ها توان کمک رسانی به دیگران را دارد چنانچه اگر فردی بگوید نمی تواند، فاتحه خود را بخواند.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه ملت ایران سال ۵۷ شاه ملعون را از کشور بیرون راند تصریح کرده، پس از پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کردند که شش ماه دیگر حکومت از بین می رود اما اکنون در آستانه چهل سالگی انقلاب تمام مدعیان و منافقان که آرزو نابودی نظام را داشتند، خود نابود شدند.

ادامه دارد

تهیه و تنظیم از شیما عباس زاده، خبرنگار ایسنا

منبع

ایسـنا

Leave A Reply

Your email address will not be published.