اصفهان- سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: ما هفته آینده یک بازی آسیایی در مرحله پلی آف خواهیم داشت که می تواند نقطه عطفی در روند عملکرد ذوب آهن باشد.

به گزارش اخلاق نیوز به نقل از مهرنیوز علیرضا منصوریان پس از تساوی تیمش در برابر تیم فوتبال نساجی قائمشهر در نشست خبری، پیرامون این دیدار اظهار داشت: پیش بینی ما درست از آب درآمد و همانطور که فکر می کردیم هایی که در فولادشهر مقابل ما صف‌آرایی می‌کنند خیلی عقب و بسته باز می کنند و در این طور مواقع ما باید خیلی زود به گل برسیم و وقتی این اتفاق نمی‌افتد از اعتماد به نفس بازیکنان‌مان کاسته می شود و در مجموع فکر می‌کنم حریف ما به  خواسته خود که یک امتیاز مسابقه بود رسید.

 وی با انتقاد از وقفه‌های بین مسابقات افزود: متاسفانه یکی از اشکالات بازی‌های لیگ ایران وقفه‌هایی است که بین بازی ها ایجاد می شود و تا آنجا که می‌دانم متوسط  گردش توپ در آسیا ۵۱ دقیقه است و فکر می کنم این میزان در لیگ ایران کمتر از ۴۷ دقیقه باشد و در بازی امروز هم بدون در نظر گرفتن زمانی که صرف پرتاب‌ها، ضربات ایستگاهی و ضربه‌های دروازه‌بان‌ها شد، چیزی در حدود یازده دقیقه از وقت بازی هدر رفت.

سرمربی ذوب آهن با اشاره به بازی پلی آف ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا در هفته آینده تصریح کرد: هفته آینده بازی سختی را در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا داریم می توانیم روی آن به عنوان یک نقطه عطف برای ذوب‌آهن حساب کنیم  و اگر این بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم بازی دشوارتری را در برابر یک تیم قطری در خود قطر خواهیم داشت و با توجه به قهرمانی قطر در جام ملت های آسیا مطمئناً این تیم با انگیزه بالایی در مقابل ما ظاهر خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون نقل و انتقالات ذوب‌آهن در نیم‌فصل افزود: من معتقدم در نیم‌فصل هیچ تیمی نمی‌تواند از خریدهای خوبی در لیگ داخلی داشته باشد چرا که هیچ تیمی حاضر نیست بازیکن خود را در اختیار ما قرار دهد.

منصوریان درباره جذب خلعتبری و کریستین افزود: ما خلعتبری را در بهترین زمان جذب کردیم و نیز با توجه به جدایی ادی هرناندز از ذوب آهن ما نیاز داشتیم که یک مهاجم جذب کنیم و بازیکن جدیدی که گرفتیم خوب و بالاتر از حد انتظار ظاهر شده و تنها زمان نیاز دارد تا با شرایط لیگ ما وفق پیدا کند و در مجموع از خریدهای نیم فصل تیم راضی هستم.

 وی ادامه داد: مالکیت توپ در اختیار ما بود و ما باید از معدود موقعیت‌های گلزنی‌مان استفاده می‌کردیم و همچنین معتقدم در دقیقه ۳۹ بازیکن حریف در محوطه جریمه با دست جهت حرکت توپ را تغییر داد و این می توانست یک پنالتی برای ما باشد و با توجه به اینکه داور چهارم نزدیک به صحنه بود نمیدانم چرا آن را خطا و پنالتی نگرفت.

سرمربی ذوب آهن با بیان اینکه باید از داوری حمایت کرد افزود: اگرچه ما در نیم فصل نخست ضررهای زیادی از اشتباهات داوری دیدیم اما اعتقاد من و آقای آذری این است که باید از داوران ایرانی حمایت کرد و با توجه به حمله‌هایی که علیه داوران و داوری ها در نشست هم اندیشی که سه روز پیش به میزبانی فدراسیون برگزار شد انجام گرفت من فکر می کنم باید قدری صبورتر باشیم. آقای اکبریان تمام تلاش خود را برای درست سود زدن به کار گرفت من به تیم داوری خسته نباشید می‌گویم.

وی در واکنش به سوال خبرنگاری پیرامون وقت کشی بازیکنان نساجی بیان کرد: متاسفانه این قبیل کارها مشکلی است که کشورهای غرب آسیا با آن مواجه هستند و این مشکل هم از زیبایی کیفیت فوتبال می کاهد و هم از متوسط زمان گردش توپ در بازی های آسیا و در چنین حالتی کاری هم از دست داور برنمی‌آید.